Erik Mclean/unsplash.com

Hybrydowe samochody to pojazdy, które zarówno na benzynie, jak i na elektryce zapewniają doskonałą wydajność. Zastosowanie w nich wysokoprężnego silnika spalinowego oraz specjalnych akumulatorów pozwala uzyskać bardzo dobre osiągi czterocylindrowego silnika. To dzięki nim możesz podróżować ekologicznie, bez przyczyniania się do zanieczyszczenia środowiska. Witryna onetrace.pl zapewni Ci stały dopływ motoryzacyjnych treści! 

Czym są samochody hybrydowe?

Auta hybrydowe to połączenie samochodu spalinowego i elektrycznego. W skrócie mówi się o tym, że jednostka napędowa posiada dwie osi napędowe: jedna silnikowa, druga elektryczna. Do odpalania silnika stosuje się silnik elektryczny, a do jego pracy często używa się wtryskiwaczy zasilanych z akumulatora. Auta hybrydowe są bardzo ciche i zarazem ekologiczne. Spaliny emitowane przez nie są dużo mniejsze niż w przypadku samochodów spalinowych. Dzięki temu mogą być stosowane do transportu dzieci i osób starszych, które mają problem. 

Nie każdy wie, że wybór skrzyni biegów to nie tylko aspekt estetyczny i użytkowy, ale też ekonomiczny. Wybierając auto z manualną skrzynią biegów, trzeba pamiętać o kosztach zakupu i utrzymania. W przypadku automatycznej skrzyni biegów zmiana przełożenia jest zautomatyzowana.

W przypadku manualnej skrzyni biegów kierowca sam decyduje, kiedy chce podjąć przełożenie. Nie musi więc czekać na to, aż auto samo będzie mogło odpalić motor lub wybrać odpowiedni tryb jazdy (tzw. eco).