Stosowanie folii antywłamaniowych to świetny sposób, by zabezpieczyć swój pojazd przed włamaniem lub kradzieżą. Folie antywłamaniowe montuje się na powierzchni szyby, których zbicie będą uniemożliwiać. Folie są niemal całkowicie niewidoczne od zewnątrz, co stanowi dodatkowy bodziec zniechęcający potencjalnego złodzieja. 

Folie antywłamaniowe – trudne do obejścia 

Włamywacze i złodzieje samochodów najczęściej dokonują rabunków poprzez szyby, które wybijają. Folie antywłamaniowe sprawiają, że nawet po zbiciu danej szyby, nie rozsypuje się ona, lecz jej cząstki pozostają na swoim miejscu. Dostanie się do środka samochodu jest więc znacznie utrudnione i wielu rabusiów rezygnuje w tym właśnie momencie. 

Montaż folii jest przy tym bardzo łatwy i możliwy do samodzielnego wykonania. Zakup folii nie jest dużym wydatkiem, co dodatkowo zwiększa ich popularność. Możesz zaopatrzyć się w niej w sklepach stacjonarnych i internetowych dla kierowców, miedzy innymi w: https://foliggo.com/oferta/folie-samochodowe/.

Względy praktyczne – oraz estetyczne 

Ważnym powodem, dla którego wielu odbiorców sięga po folie antywłamaniowe, jest ich wygląd. Są zupełnie przezroczyste, a po zamontowaniu na powierzchni szyby nie deformują w żaden sposób wyglądu pojazdu. Pozwalają zachować jego estetykę w stanie nienaruszonym. Z tego powodu folie antywłamaniowe mają wielu oddanych fanów, którzy uważają je za wysoce zabezpieczenie nie tylko wysoce skuteczne, ale też estetyczne. 

Folie antywłamaniowe można także łączyć z innymi rodzajami zabezpieczeń oraz typami folii. Można stosować ją łącznie z folią przeciwsłoneczną, lustrzaną lub matową, co będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami typu mechanicznego.