Gałka do drzwi może być bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznego uchwytu lub klamki. Jest często wykorzystywana zarówno przy drzwiczkach mebli lub prysznica, jak również w zwykłych drzwiach. Zobaczmy, dlaczego warto po nią sięgnąć.

 

Gałka idealna do drzwi zatrzaskowych

Gałka drzwiowa jest stosowana przede wszystkim tam, gdzie nie ma konieczności wykorzystywania klasycznych klamek, gdyż drzwi zamykają się na wygodny zatrzask. Takie rozwiązanie jest stosowane zarówno w coraz większej ilości domów, jak również w pokojach hotelowych. Może również pojawić się na przykład w drzwiach przeciwpożarowych, które są dodatkowym zabezpieczeniem korytarza czy garażu.

Gałka w tym przypadku spełnia funkcję prostego uchwytu i od razu wskazuje, że przynajmniej od jednej strony drzwi nie otworzymy bez klucza.

 

Poręczniejsza niż prosty uchwyt

Wiele rodzajów drzwi w naszych domach jest wyposażonych w proste, zwykłe uchwyty. Takie rozwiązanie może być oczywiście bardzo eleganckie i minimalistyczne, jednak nie zawsze jest wygodne. Proste uchwyty, bez wyrobionego miejsca na palce, które wyglądem przypominają kołeczki, po prostu często wyślizgują się z dłoni.

Ich wymiana na gałkę będzie z pewnością nowoczesnym i wygodniejszym rozwiązaniem. Pozwoli uniknąć wielokrotnego wyślizgiwania się i ponownego otwierania. W szczególności ułatwi zadanie dzieciom lub osobom starszym.

 

Bardziej elegancki wygląd

Na koniec warto podkreślić, że wiele współczesnych gałek drzwiowych odznacza się zachwycającym wyglądem. Z pewnością urzekną miłośników różnych stylów, od minimalizmu, aż po efektowny glamour.