Ashim D’Silva/unsplash.com

Trekking to świetny sposób na spędzenie czasu na łonie natury, ale może też być nieco przerażający, jeśli nie wiesz, czego się spodziewać. Trekking to coś więcej niż tylko wędrówka przez kraj. Chodzi o to, aby wyjść na zewnątrz i doświadczyć przyrody z bliska i osobiście. Portal onluxury.pl udostępnia wiele przydatnych informacji! 

Jeśli chcesz wyruszyć na swoją pierwszą wyprawę trekkingową, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci się przygotować:

Poznaj swoje ograniczenia. Zanim wyruszysz na jakąkolwiek wyprawę, musisz ustalić, jak daleko i szybko możesz się poruszać. Ostatnią rzeczą, jakiej byś sobie życzył, jest zgubienie się lub doznanie obrażeń z powodu nieznajomości własnych ograniczeń. Dowiedz się, jaki dystans możesz pokonać w ciągu jednego dnia, tak aby w planie uwzględnić wystarczająco dużo czasu na odpoczynek po drodze. Pomoże to zapobiec kontuzjom i wyczerpaniu, a także zapewni wszystkim wystarczającą ilość czasu na posiłki i przerwy na toaletę!

Zadbaj o kondycję fizyczną przed wyruszeniem na wyprawę trekkingową! Nieważne, czy będzie to łatwa, jednodniowa wycieczka, czy nocna wędrówka przez trudny teren – jeśli nie masz kondycji fizycznej, będzie to nędzne! Zacznij regularnie ćwiczyć, chodząc na małe spacery, a gdy przyjdzie czas na wielką wyprawę, będziesz mieć pewność, że podołasz wyzwaniu.