Czy istnieje coś takiego jak idealna spacerówka dla dziecka? Oczywiście, że nie. Jest wiele wózków, które mają swoje zalety, ale mają także swoje wady. Można z kolei spojrzeć na to, co w obecnych czasach oferują rodzicom producenci, aby z tego wszystkiego wybrać najlepszy wózek spacerowy dla swojego dziecka. Na co zwracać uwagę podczas wyboru tego pojazdu dla dziecka?

Na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo. Wózek musi mieć pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, aby podczas jazdy to nie wypadło na ziemię. Takie upadki mogą skończyć się tragicznie, a nikt nie chciałby do tego doprowadzić. Pojazd musi mieć także hamulec i blokadę, która jest koniecznością – zarówno podczas jazdy po wzniesieniach, jak również w komunikacji miejskiej. Wsiadając z wózkiem do autobusu, tramwaju, zawsze należy włączyć hamulec, aby wózek nie „tańczył” po całym pojeździe.

Wózek spacerowy powinien być wyposażony w dobrą budkę, a także w równie dobre siedzisko. Jest to bardzo ważne, ponieważ budka jest w stanie osłonić dziecko nie tylko przed słońcem i oślepiającymi promieniami, ale także chroni przed innymi, niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo, budkę można zasunąć wtedy, kiedy dziecko zaśnie, aby odgrodzić je od hałasów miasta. Siedzisko powinno być nie tylko duże, ale regulowane także na płasko, aby właśnie podczas drzemki zapewnić dziecku komfortowe warunki. Dziecko zawsze powinno (jeżeli tylko jest taka możliwość) spać na płasko, aby móc zachować prawidłową postawę. O takich rzeczach należy pamiętać podczas zakupów.

By addminr