Wybierając plecak w góry, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, jakiej wielkości plecaka potrzebujesz. Czy jest to tylko na jednodniowe wycieczki, czy też będziesz nosił również sprzęt kempingowy? Jeśli zostajesz na noc w górach, będziesz musiał przynieść namiot, śpiwór i inny sprzęt do przetrwania; im większy plecak, tym więcej możesz unieść. Ale jeśli jest to tylko na jednodniowe wycieczki lub pojedynczą nocną wycieczkę, to mniejszy plecak może wystarczyć.

Kolejną ważną kwestią jest to, ile osób będzie dzielić ten plecak. Czy ty i twój partner podzielicie się obowiązkami w noszeniu zapasów, czy też jedna osoba wykona całą pracę? Jeśli dwie osoby niosą ten plecak i każda z nich ma do wypełnienia plecak o pojemności 82 kw, powinny wziąć pod uwagę, że każda osoba będzie niosła około 63 kwarty zaopatrzenia osobno. Oznacza to, że zapasy powinny być podzielone między nich, aby nikt nie został z nadmiernym ciężarem.

Ostatnią rzeczą, o której należy pomyśleć przy wyborze plecaka, jest to, ile miejsca chcemy mieć między plecami a materiałami wewnątrz plecaka. Istnieją trzy główne sposoby konstrukcji plecaków: bezramowe (lub ultralekkie), wewnętrzne ramy wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego w kształcie litery C. Zapraszamy również na stronę http://minimish.pl/ po więcej porad.