Poduszki dekoracyjne mogą być wspaniałym akcentem w każdym pomieszczeniu, ale ich obecność może również sprawić, że lub złamać projekt. Niewłaściwe mogą zakłócić przepływ przestrzeni i odwrócić uwagę od reszty wystroju. Ustalenie, które wzorzyste poduszki wybrać jest wystarczająco trudne, ale jak zdecydować się na rozmiar i kształt? Nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich, ale oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

Jeśli chodzi o rozmiar, zależy to od tego, o jakim rodzaju przestrzeni mówisz. Poduszka na sofę musi być większa, aby ludzie mogli się wygodnie oprzeć. Poduszka do łóżka powinna być tylko na tyle duża, aby zmieściła się pod wezgłowiem. Nie zapomnij o poduszkach na krzesła, albo. Powinny one wypełnić te krzesła, nie będąc zbyt dużymi lub zbyt małymi i mieć wystarczającą różnorodność pod względem wzoru, aby nie wyglądały jak pochodzące z tej samej kolekcji tkanin (chyba że tak).

Kształt poduszek dekoracyjnych powinien być oparty na funkcji pokoju – czy to pokój rodzinny, czy sypialnia, istnieje odpowiedni kształt dla każdej potrzeby: kwadratowe poduszki mogą przynieść nowoczesną krawędź do przestrzeni życiowych; długie poduszki są idealne do sypialni. Wejdź na stronę http://happywalls.pl/ po więcej inspiracji.