Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym jest dużo słońca – lub nawet jeśli nie – możesz dodać swojemu parapetowi trochę zieleni dzięki kilku roślinom doniczkowym. Jeśli chcesz dodać trochę zieleni, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć, sukulenty są świetnym wyborem dla początkujących, ponieważ są stosunkowo łatwe w pielęgnacji.

Musisz je podlewać co kilka dni i upewnić się, że gleba pozostaje wilgotna, ale to wszystko! Sukulenty potrzebują bardzo mało wody. Większość kaktusów wymaga podlewania tylko raz w miesiącu (nawet jeśli od ostatniego podlewania minęło więcej czasu). Aby sprawdzić, czy sukulent potrzebuje więcej wody, należy przyłożyć do niego rękę.

Są one dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach – można je znaleźć w różnych formach, od małych rozetek po duże, przypominające drzewa rośliny, które rosną w górę. Są też bardzo różnorodne; sukulenty mogą żyć w niemal każdym rodzaju gleby (byle nie za mokrej), więc można je dostosować do różnych środowisk. Niektóre odmiany dobrze radzą sobie z dużą ilością słońca, ale wymagają jedynie cotygodniowego podlewania; inne potrzebują dużo wody, ale dobrze się czują w słabym świetle; jeszcze inne potrzebują średnich ilości obu tych składników. Po więcej ciekawych informacji zajrzyj na stronę http://slowdom.pl/