Jeśli szukasz opłacalnego sposobu na drukowanie zdjęć, podstawowe elementy drukarki fotograficznej są takie same bez względu na to, jaką markę lub model wybierzesz. Drukarka z możliwością drukowania zdjęć w domu musi mieć kilka rzeczy:

Zestaw do podłączenia aparatu fotograficznego (CCK) – Pozwala on na podłączenie aparatu do komputera, dzięki czemu można przenieść wszelkie zdjęcia z niego do komputera i na drukarkę. Większość drukarek ma obecnie wbudowaną tę funkcję, więc jeśli nie kupujesz samodzielnego aparatu lub dajesz stary w prezencie, możesz pominąć ten krok.

Możliwość używania papieru fotograficznego – Jeśli drukarka nie pozwala na używanie papieru fotograficznego, to nie jest zbyt przydatna do drukowania zdjęć. Większość drukarek, które twierdzą, że mogą drukować zdjęcia, może to zrobić tylko wtedy, gdy używasz specjalnego papieru fotograficznego. Niektóre drukarki mają nawet specjalne ustawienia, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie papieru fotograficznego.

Oczywiście, ponieważ te dwa elementy są tak ważne dla drukowania zdjęć w domu, zaczniemy od ich szczegółowego omówienia, zanim przejdziemy do innych funkcji, takich jak gniazda kart pamięci i tym podobne. Newsy ze świata technologii znajdziesz na stronie http://medialis.pl/