Wybór zdjęć do portfolio to ważna decyzja, która ma więcej konsekwencji niż mogłoby się wydawać. Łatwo jest dać się porwać emocjom związanym z nowym projektem lub ulec sugestiom i opiniom klienta, ale zanim się obejrzysz, możesz mieć portfolio pełne zdjęć, które nie wszystkie reprezentują twoje najlepsze prace.

Musisz zdecydować, jaki rodzaj portfolio najprawdopodobniej zapewni ci pracę, której pragniesz. Twoje portfolio musi prezentować twój unikalny styl, więc pomyśl o swojej osobistej misji i o tym, co chcesz osiągnąć jako fotograf. Wybór zdjęć do portfolio zależy również od tego, ile masz czasu i ile pracy włożyłeś w swoje inne portfolio. Jeśli przejdziesz przez wiele problemów, aby stworzyć wyspecjalizowane portfolio tylko dla jednej okazji i to nie zadziała, to może czuć się jak strata czasu i wysiłku – ale jeśli ta jedna okazja prowadzi do innych, to nadal może być warto.

Punkt, w którym należy zacząć podejmować decyzje o tym, które zdjęcia trafią do portfolio, zależy od rodzaju i celu samego portfolio. Jeśli starasz się o zatrudnienie w konkretnej pracy lub na stałe, to prawdopodobnie najlepiej jest pokazać jak najwięcej różnych rodzajów fotografii. Zapraszamy też na stronę http://adverther.pl/