Źródło: https://magsteron.pl/

LOGO! KTP400 to unikalne połączenie sterownika logicznego z panelem operatorskim firmy Siemens. Podłączenie HMI do PLC może znacząco zwiększyć jego podstawowe funkcjonalności, a także w dużym stopniu ułatwić obsługę. Oba te urządzenia są wykorzystywane na szeroką skalę w programowaniu układów automatyki, dlatego nabycie ich w jednym zestawie startowym dostępnym w Magsteronie może się okazać wyjątkowo opłacalną inwestycją.

LOGO! KTP400 – jakie są zalety takiego połączenia?

LOGO! KTP400 to rozwiązanie godne polecenia, zwłaszcza gdy standardowa liczba dostępnych wejść i wyjść cyfrowych oraz analogowych sterownika PLC okazuje się zbyt ograniczona. Podłączenie panelu KTP400 pozwala na optymalne wykorzystanie możliwości przekaźnika programowalnego Siemens. Zaoszczędzone wejścia i wyjścia mogą posłużyć do podłączenia większej liczby czujników, styczników lub innych urządzeń.

Oszczędność wejść i wyjść

Bardzo duża część wejść sterownika LOGO! służy do podłączania przełączników i przycisków, przeznaczonych do bezpośredniego sterowania maszyną. Wyjścia z kolei wykorzystywane są do podłączania lampek, które sygnalizują stan pracy maszyny. Zastosowanie panelu operatorskiego KTP400 razem ze sterownikiem sprawia, że przyciski sterujące i lampki sygnalizujące mogą być łatwo przeniesione na ekran wizualizacji. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie kilku wejść i wyjść dostępnych w PLC, których dostępność często okazuje się niezbędna w bardziej rozbudowanych układach.

By addminr