Kochasz terrarystykę i chciałbyś hodować w swoim domu ciekawe egzotyczne zwierzątko, takie jak wąż albo jaszczurka? A może już posiadasz je u siebie i tylko zmieniasz aranżację w jego terrarium lub je rozbudowujesz? Niezależnie od tego, czym się kierujesz, mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji.

Nowoczesne terraria

Jednym z pierwszych kroków do stworzenia hodowli gadów jest oczywiście inwestycja w odpowiednie dla nich terraria. Nowoczesne modele są często wyposażone w dodatkowe elementy, które spodobają się mieszkańcom, takie jak wygodne domki czy półeczki. Dodatkowo wiele z nich pozwala na wypełnienie przynajmniej częściowo wodą, co tworzy aquaterrarium, idealne dla takich zwierząt jak na przykład żółwie. Co więcej, dobrze zbudowane terrarium pozwoli zwierzęciu swobodnie się po nim poruszać i sprawi, że jego obserwacja będzie czystą przyjemnością.

Podłoże dedykowane dla konkretnego gatunku gadów

Każdy gad ma swoje własne potrzeby i należy wziąć to pod uwagę, wypełniając terrarium odpowiednim substratem. Przykładowo, jaszczurki często dobrze czują się na piasku, jednak nie powinien on być stosowany w przypadku węży, u których może łatwo przedostać się do przewodu pokarmowego i spowodować jego zatkanie – a co za tym idzie chorobę, czy nawet śmierć pupila.

Dlatego też decydując się na założenie terrarium, powinieneś zwrócić baczną uwagę na to, aby dobrać do niego jak najlepsze podłoże, spełniające wymagania twojego podopiecznego. Ich wszechstronny wybór znajdziesz pod adresem: https://www.aquaelzoo.pl/, co na pewno pomoże ci w znalezieniu tego najlepszego dla twojego ulubieńca.