Znasz to uczucie, kiedy jesteś na plaży? Otaczają Cię słońce, piasek i woda, ale jakoś nic nie wydaje Ci się właściwe. Może to być stres związany z pracą lub szkołą, a może po prostu brak pomysłu na to, co czytać w tym czasie. Serwis twojmoment.pl udostępnia mnóstwo innych porad dotyczących spędzania wolnego czasu. 

Odpowiedź jest prosta: Potrzebujesz powieści na wakacje

Problem polega na tym, że czytanie podczas wakacji może być trudne. Masz niewiele czasu, aby usiąść i cieszyć się sobą, dlatego ważne jest, aby książkę można było czytać szybko i łatwo. A ponieważ jest to czas wolny, powinna to być lektura, która sprawia przyjemność i nie wymaga zbyt wiele myślenia ani energii.

Dlatego właśnie zebraliśmy nasze ulubione lektury na wakacje – od lekkich powieści plażowych, przez przyjemne romanse, po skłaniające do refleksji thrillery (i wszystko pomiędzy). Przewiń w dół, aby zapoznać się z naszymi propozycjami, a następnie powiedz nam, jakie książki zabierzesz ze sobą w następną podróż!

Co więc należy spakować jako lekturę na wakacje? 

Oczywiście najlepsze letnie powieści. Mamy dla Ciebie listę książek, które idealnie nadają się do czytania przy basenie, na plaży lub gdziekolwiek indziej, dokąd zaprowadzi Cię podróż tego lata!

Lato to idealna pora, by zaszyć się z dobrą książką. Jednak co powinieneś przeczytać? Oto siedem wspaniałych lektur na wakacje:

  1. Lato przed wojną Helen Simonson

W tej uroczej powieści, której akcja rozgrywa się w Anglii w czasie I wojny światowej, młoda kobieta porzuca pracę sekretarki w Londynie, by zostać nauczycielką w idyllicznej wiosce na wybrzeżu Sussex. Jednak życie w wiosce nie jest tak spokojne, jak się wydaje, i wkrótce dziewczyna zostaje wplątana w lokalne intrygi i romantyczne uwikłania.

  1. Szlak turystyczny Roba White’a

Debiutancka powieść o dwóch kobietach, które poznają się podczas pieszych wakacji w Lake District i stają się nieprawdopodobnymi przyjaciółkami. Jedna z nich jest świeżo po rozwodzie i próbuje odnaleźć się na nowo; druga owdowiała po 40 latach małżeństwa i po raz pierwszy od czasów nastoletnich została sama. Chociaż akcja rozgrywa się w otoczeniu spektakularnych krajobrazów, nie chodzi tu tylko o chodzenie – jest też wiele emocjonalnych wzlotów i upadków!

  1. Długa droga do domu Louise Penny

W trzeciej książce z tej popularnej serii detektywistycznej inspektor Gamache prowadzi śledztwo w sprawie, która wydaje się przypadkową śmiercią w odosobnionym domku w pobliżu wioski Three Pines – ale nic nie jest tak proste, jak się wydaje…

  1. Złodziej luster, Martin Seay.  

To letnia powieść, której akcja rozgrywa się w Lizbonie, Hamptons i Nowym Jorku, ale jest to również powieść amerykańska – o tym, jak oszukujemy samych siebie, kiedy czujemy się jak outsiderzy. I cóż może być bardziej wakacyjnego niż to? Żona tygrysa, autorstwa Tea Obreht. Prawdopodobnie znacie ją jako nowy, ważny głos w literaturze pięknej – choć taki, który nie może jeszcze legalnie pić podczas czytania książek. Ta debiutancka powieść jest wciągająca i pełna magii. Jeśli tego lata nie przeczytasz żadnej innej książki, upewnij się przynajmniej, że przeczytasz jej książkę. 

  1. Wielkie małe kłamstewka Liane Moriarty (2014)

Druga powieść autorki opowiada o trzech kobietach, których losy krzyżują się podczas szkolnej zbiórki pieniędzy na zamożnym przedmieściu Sydney w Australii. Śledztwo w sprawie morderstwa rozwija się w trakcie powieści, a my poznajemy sekrety i kłamstwa każdej z kobiet. Ta trzymająca w napięciu powieść na pewno sprawi, że będziesz czytać do końca!

Powieść wakacyjna idealna dla Ciebie

Przygotuj się na letnie czytanie z 5 idealnymi lekturami na wakacje – od powieści plażowych po przewodniki turystyczne i inne. Więcej interesujących propozycji czytelniczych znajdziesz na stronie funokay.pl. Dobra lektura na wakacje jest właśnie tym, czego potrzebujesz, aby przetrwać podróż. I nie ma powodu, dla którego miałaby to być ciężka praca. Najlepsze lektury wakacyjne to te, które przenoszą Cię w magiczne miejsce lub przypominają Ci o miejscu, które znasz i kochasz.