Stephan Rothe/unsplash.com

Badminton to gra, którą dziś można uprawiać na różnych poziomach doświadczenia. Rozwijająca się przez bardzo długi czas, na różnych kontynentach niezmiennie cieszy się popularnością. Portal feedfit.pl udostępnia więcej podobnych tematów! 

Od czego się zaczęło? 

Badminton jest rodzajem sportu, który wywodzi się z Chin. Tamtejsi mieszkańcy zabawiali się w ten sposób od VIII wieku p.n.e. W tamtym czasie rozgrywano turnieje podczas jarmarków i festiwali. Początkowo była to gra dla dwóch osób, a następnie większej ilości. Historia badmintona rozpoczęła się w XVIII wieku w Anglii. Pierwsze badmintonowe kije i piłki pojawiły się na początku XIX wieku, zaś cała grywająca została zaprojektowana przez Thomas Hornsby Ferrand w 1877 roku.

Badminton to gra siatkowa, która prowadzona jest na dwóch poziomach – amatorskim oraz profesjonalnym. Od samego początku grywano ją podczas letnich imprez kulturalno-sportowych.

Przedstawiamy Państwu kilka faktów dotyczących historii tej gry

Badminton zaczyna się od angielskiego słowa „bad” (ang.) i „tennis” (tennis), co oznacza grę w tenisa na świeżym powietrzu. Badminton jest sportem zespołowym wywodzącym się z Chin. Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa „Badminton” oznaczającego krótkie spadochronowe stosunki międzynarodowe. Badminton to gry odbicie, które rozwija się na dwóch równoległych polach w rajdzie i wspólnym ataku; kierunek ruchu jest zawsze do przodu.