Wiele z największych żywych organizmów na Ziemi to ssaki, a w wielu przypadkach są to stworzenia morskie. Wieloryb błękitny może być największym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek istniało, i z pewnością jest największym żyjącym obecnie gatunkiem. Inne wieloryby również mogą być dość duże, ale żaden nie jest tak duży jak płetwal błękitny.

Słonie również mogą rosnąć dość duże, zwłaszcza jeśli uwzględnimy gatunki wymarłe. Ludzie od wieków polowali na słonie dla ich kłów z kości słoniowej, które w przypadku największych okazów mogą osiągać długość około 8 stóp. Słoń był popularnym symbolem przez tysiąclecia w różnych kulturach na całym świecie.

Jakie są największe zwierzęta świata?

Wieloryby i słonie są zdecydowanie największymi ssakami, jakie obecnie istnieją, ale w przeszłości istniały zwierzęta jeszcze większe. Olbrzymie leniwce lądowe niegdyś przemierzały Amerykę Północną, ale większość z tych olbrzymich stworzeń wymarła tysiące lat temu. Te wolno poruszające się stworzenia mogły być łatwym celem dla wczesnych ludzkich myśliwych i innych drapieżników, kiedy po raz pierwszy przybyły z Azji, przechodząc przez to, co jest teraz Alaską.

Wielu naukowców uważa, że ludzie i inne drapieżne ssaki upolowały wiele z wymarłych olbrzymów na wymarcie w czasach prehistorycznych. Chociaż ludzie nie dotarli do Australii do co najmniej 50 000 lat temu.