MEDIK8

Byaddminr

maj 23, 2022

Źródło: https://care4skin.pl/

Filozofia marki Medik8

Medik8 łączy zaawansowane technologie wykorzystywane przez najlepsze marki kosmetyczne z dbałością o środowisko naturalne. Producent może się poszczycić ekologicznym podejściem do produkcji kosmetyków. Składa się na nie kilka różnych aspektów.

Troska o środowisko

Przede wszystkim, podczas produkcji kosmetyków marka stara się ograniczyć wykorzystanie ciepła, stosując formuły niewymagające podgrzewania. Oprócz dbałości o środowisko ma to też inny pozytywny skutek – drogocenne składniki obecne w kosmetykach nie tracą swoich właściwości. Równie dużą uwagę marka przykłada do opakowań swoich produktów – szklane buteleczki wykonane są w 40% ze szkła pochodzącego z recyklingu, a papier, z którego wykonane są kartoniki, posiada certyfikat FSC, świadczący o jego odpowiedzialnym pozyskaniu.

Brak plastiku i testów na zwierzętach

Marka nie korzysta z plastiku – próżno go szukać zarówno w opakowaniach, jak i wśród składników produktów. Mikroplastik służący w wielu peelingach jako substancja ścierna został zastąpiony naturalnymi ziarnami jojoby i mikro-eksfoliatorami bambusowymi. Firma nie ma również powiązań z przeprowadzaniem testów na zwierzętach – nie zleca ich ani nie korzysta ze składników poddawanych testowaniu.

By addminr