Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka wiele osób. Może być przyczyną dyskomfortu i powodować wstyd. Jednak istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tym problemem. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, dzięki którym można sobie poradzić z nietrzymaniem moczu.

1. Zmień swoje nawyki żywieniowe.

Niektóre pokarmy mogą nasilać objawy nietrzymania moczu, dlatego warto unikać produktów takich jak kawa, herbata, alkohol, napoje gazowane oraz owoce cytrusowe. Warto też ograniczyć spożycie soli i tłuszczu. Zamiast tego sięgaj po warzywa i owoce oraz produkty bogate w błonnik.

2. Pij dużo wody.

Woda pomaga oczyścić organizm z toksyn i odpowiednio nawadnia organizm. Jeśli będziesz pił odpowiednią ilość wody, twoje ciało będzie lepiej funkcjonowało i będzie Ci łatwiej utrzymać mocz w pęcherzu. Pamiętaj też o tym, by pić wodę regularnie – nie czekaj aż będziesz pragnął lub pragnęła jej jak najbardziej.

3. Zrób ćwiczenia fizyczne

Regularna aktywność fizyczna pomoże Ci poprawić kondycję mięśni dna miednicy, a co za tym idzie – utrzymać mocz w pęcherzu dłużej niż dotychczas. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ćwiczeń fizycznych, które mogą Ci pomóc – skontaktuj się ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

4. Stosuj odpowiednie leki

Na rynku dostępnych jest wiele leków na nietrzymanie moczu – warto sięgnąć po te, które są odpowiednie dla Twojego problemu i stosować je zgodnie ze wskazaniami lekarza lub farmaceuty.
Pamiętaj też o tym, że istnieje wiele naturalnych sposobów na poprawienie stanu mięśni dna miednicy (np.: masaże, stymulacja elektryczna), które możesz stosować dodatkowo lub zamiast leków farmaceutycznych – warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą. majtki chłonne dla kobiet

By addminr