Virtual Reality zyskuje obecnie coraz większy wzrost popularności w niemalże wszystkich dziedzinach, w których jej zastosowanie wydaje się być uzasadnione. Architektura jako dziedzina, która z samego założenia oparta jest na pracy związanej z przestrzenią i jej przekształceniami czerpie z tego typu rozwiązania coraz więcej dobrodziejstw.

Wirtualna rzeczywistość umożliwia przedstawienie przyszłemu nabywcy zamysłu odnośnie określonej powierzchni jeszcze przed rozpoczęciem jej kreowania. Dobry program VR jest niezbędnym narzędziem w rękach każdego architekta, który dba o to, aby wychodzić naprzeciw potrzebom klientom i inwestorom. Doświadczenie pokazuje, że możliwość wcześniejszego zobaczenia projektu w jego finalnej wersji bardzo korzystnie wpływa na podjęcie decyzji zakupowych przez klientów i zamawiających.

Program do wizualizacji a VR

Właściwy program do wizualizacji dla architekta będzie się charakteryzował nieco innymi cechami niż z pozoru to samo rozwiązanie dla branży rozrywkowej. Najważniejszą kwestią jest sprawny i szybki silnik renderujący, który przyspieszy i usprawni cały proces przygotowawczy projektu. Jednym najczęściej polecanych rozwiązań jest silnik renderujący revit, z którym kompatybilny jest program Eyecad. Do głównych zalet tego oprogramowania należą między innymi: możliwość wprowadzania wszystkich aktualizacji w czasie rzeczywistym oraz fakt, że materiały posiadają cechy realistyczne, dzięki czemu są bardzo miarodajne, a także zaawansowany edytor tworzenia terenu i jego przekształceń.

Eyecad to w pełni profesjonalne narzędzie, które zostało stworzone tak, aby każdy z użytkowników mógł skorzystać na jego intuicyjności i uniwersalności. Zapewnia najlepsze rozwiązania techniczne, możliwość wdrażania w życie innowacyjnych pomysłów, a przy tym pozostaje niezwykle prosty w obsłudze.

By addminr