Źródło: pixabay.com / geralt

W życiu wielu osób nadchodzi moment, w którym decydują się na wizytę u coacha. Choć profesja ta jest wciąż mało popularna w naszym kraju, to jednak coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z jej usług. Profesjonalny coach to osoba, która pomoże Ci w osiągnięciu celów i sukcesu oraz w skutecznej realizacji swoich planów.

Pierwsze spotkanie z coachem

Jak w wielu przypadkach, również w coachingu pierwsze spotkanie uchodzi za najtrudniejsze. Ma ono charakter zapoznawczy i często polega na przełamywaniu lodów oraz wzajemnym poznawaniu się. Aby nie czuć się niezręcznie na dalszych etapach współpracy, istotne jest otworzenie się przed sobą, przedstawienie szczerych uczuć i zamiarów oraz ich wzajemna akceptacja.

Pierwsze spotkanie polega także na omówieniu planu dalszego działania. Coach przedstawia zamierzone zadania do zrealizowania na poszczególnych spotkania oraz przedstawiamy jego ogólny schemat. Powinien także przedstawić (mniej lub bardziej szczegółowo) plan konkretnych przyszłych sesji. 

Pierwsze spotkanie z coachem ma często formę rozmowy, w trakcie której obie osoby dostosowują się do swoich oczekiwań i potrzeb. Jest to też świetna okazja do zadania najważniejszych pytań oraz rozwiania wątpliwości, które mogą Cię trapić. Wielu coachów praktykujących w naszym kraju traktuje w taki sposób pierwsze spotkanie, po którym dopiero rozpoczyna się właściwy proces terapii i pracy nad samorozwojem.

Coaching w twoim mieście

Z usług coaching Poznań korzystają przede wszystkim mieszkańcy dużych miast, którzy pragną w ten sposób poprawić jakość swojego życia oraz swoje społeczne funkcjonowanie. Coaching to kierunek warty wyboru także w przypadku osób pragnących zmienić zatrudnienie, przebranżowić się, poszukujących szczęścia w związkach oraz pragnący ustabilizować swoje życie emocjonalne.